Hemen Ara: 0232.856.40.09

Torbalı/İzmir Adres

Hakkımda

Pınar Çağlar Kaya Hakkında

Hakkında;

1991 yılında Torbalı (izmir) lisesinden mezun olmuş, 1991-1996 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi (Ankara) Diş Hekimliği Fakültesinde okumuş ve diş hekimi ünvanı alarak mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası, 1 yıl İzmir de özel bir poliklinik de, diş hekimi olarak görev yapmış ve 1997 yılında İzmir Torbalı da kendi muayenehanesini açmıştır.O tarihden bugüne kendi özel muayenehanesin de serbest diş hekimi olarak mesleğini icra etmektedir. Mezuniyet sonrası 1995-1996 yıllarında Dr. Barış Ünlü'nün düzenlediği ortodonti kursları ile uzmanlık yapma şansı yakalayamadığı bu branşda, kendini yetiştirme fırsatı bulmuştur.Ortodontide farklı ekolden Dr Kerim Türkoğlunun' da düzenlediği kurslara katılıp tamamlamıştır.Bir klinisyen olarak, ömür boyu mezuniyet sonrası eğitime inanmaktadır.Klinik ortodonti derneği üyesi olup, tüm TDB ve odalar tarafından düzenlenen ulusal ve bölgesel kongrelere katılmaya özen göstermektedir. 1974 doğumlu, evli ve bir kız çoçuğu annesidir.

Üyesi olduğu mesleki kuruluşlar:

Türk Diş hekimleri birliği

İzmir Diş Hekimleri odası

Klinik Ortodonti Derneği

Diş Sağlığı üzerine internetteki faaliyetleri :

pınarcaglarkaya.com’ da yazarlık ve soru cevaplama

ebeveyniz.biz’de yazarlık ve soru cevaplama

doktoramcam.com’da yazarlık ve soru cevaplama

Torbalı da diş hekimliği yapmaya başladığım ilk günden beri, hastalarıma her zaman, empati kurarak yaklaşmış, şu an kendimi tedavi ediyor olsam; en sağlıklı, en sağlam, en ekonomik yöntem hangisi diye kafa yormuşumdur.Yüksek empati zaten her insanda ama en çok da doktorlarda olması gereken temel bir özelliktir.Her zaman konservatif yani tedavi edici yöntemleri, öncelikle tavsiye eder ve savunurum.
Şunu unutmayın!
İnsanın kendi dişinin yerini hiçbir şey tutmaz. O nedenle öncelikle hastalarımıza, mecbur olmadıkça yapılan diş çekimlerinin, sonradan beraberinde getireceği sorunları, detaylı olarak anlatırız. Bizim gülme, konuşma, sağlıklı beslenme için gerekli olan organlarımız dişlerin, kaybında, tıpkı bir organ kaybındaki gibi devamlı protez kullanmaya mahkum oluruz. Örneğin yapılan kol, bacak yada parmak protezleri nasıl kendi öz organlarımız gibi olamazsa, yapılan diş tedavileri de beraberinde bir takım kullanım zorluklarını getirir. Burada anlatmak istediğim; düzenli hijyen ve diş hekimi ziyaretleri ile erken yapılan tedavilerin en sağlıklı ve en ekonomik tedaviler olduğudur. Elbetteki her şeye rağmen, diş kayıplarımız olduğunda; mutlaka eksilen dişler restore edilip, yerine konmalı ve eksik dişler tamamlanmalıdır. Her bir dişimizin fonksiyonu, görevi ayrıdır.Tek bir diş eksikliğinde bile, zamanla tüm dişleri, kapanışı ve çene eklemini ilgilendiren sorunlar başlar.

232.856.40.09


Randevu formu:

Başvur